600-tysięczny egzemplarz Eurocargo wyprodukowany w kultowych zakładach IVECO

Strona główna / Aktualności / 600-tysięczny egzemplarz Eurocargo wyprodukowany w kult...
600-tysięczny egzemplarz Eurocargo wyprodukowany w kultowych zakładach IVECO

Osiągnięcie tego kamienia milowego było możliwe dzięki pracy wszystkich osób, które przez lata przyczyniały się do umacniania pozycji Eurocargo jako lidera w tym segmencie pojazdów w Europie

Osiągnięcie tego kamienia milowego było możliwe dzięki pracy wszystkich osób, które przez lata przyczyniały się do umacniania pozycji Eurocargo jako lidera w tym segmencie pojazdów w Europie

 

Turyn, 21 lipca 2021 r.

 

Firma IVECO wyprodukowała 600-tysięczny egzemplarz modelu Eurocargo w zakładach w Brescii. Ta kultowa fabryka odgrywa kluczową rolę w produkcji kolejnych generacji Eurocargo — pojazdu mogącego poszczycić się wspaniałą tradycją, której częścią są konsekwentnie wprowadzane przyszłościowe innowacje. Zakłady w Brescii zawsze były głównym centrum produkcji Eurocargo, a licząca około 1600 osób załoga wykazuje się wielkim zaangażowaniem w swoją pracę.
 

Mówi dyrektor fabryki w Brescii, Marco ColonnaZ dumą odnotowujemy wyprodukowanie 600-tysięcznego Eurocargo, którego czwarta generacja od lat odnosi nieprzerwane sukcesy. Jubileuszowy egzemplarz oczywiście nie mógł być napędzany niczym innym jak sprężonym gazem ziemnym (CNG). W ten sposób IVECO wyraźnie potwierdza swoje nieprzerwane zaangażowanie na rzecz zrównoważonej mobilności. Eurocargo — zaprojektowany przez Bertone i wprowadzony do oferty w 1991 roku — był pomyślany jako jeden z najbardziej innowacyjnych pojazdów przemysłowych na rynku, co znalazło odzwierciedlenie w wyjątkowym sukcesie sprzedażowym. Modułowa konstrukcja kabiny z platformą otwierała szerokie możliwości konfiguracji pojazdu według potrzeb użytkownika bez nadmiernych kosztów. Od tego czasu model jest stale udoskonalany, a dzięki kolejnym innowacjom zaplanowanym na najbliższe lata będzie się stawał jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.


IVECO jako pionier zrównoważonego rozwoju codziennie stara się aktywnie ograniczać emisję CO2 z produkowanych przez siebie pojazdów z alternatywnym napędem, które są idealnym rozwiązaniem na czasy transformacji energetycznej w branży transportowej. Gaz ziemny przynosi korzyści środowisku i gospodarce, ponieważ jest najbardziej efektywnym rozwiązaniem dostępnym już dziś w odpowiedzi na potrzeby jutra. Eurocargo napędzane gazem ziemnym są też niezwykle ciche, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w warunkach miejskich.


Zespół w Brescii wykorzystuje synergie w każdej fazie produkcji, od montażu podwozia i kabiny poprzez lakierowanie, montaż przekładni i wyposażenia wnętrza aż po końcową kontrolę produktu. W fabryce powstają też wersje specjalne dla wojska i straży pożarnej. Na taką elastyczność pozwala system pracy zespołowej „World Class Manufacturing” wprowadzony w 2007 r. w celu całkowitego wyeliminowania usterek, nieefektywnych czynności, odpadów oraz wypadków. Daje to Eurocargo przewagę — nie tylko pod względem wzornictwa, ale także parametrów i osiągów.


Początki zakładu sięgają 1903 r., kiedy to Roberto Züst założył Fabbrica Automobili. W 1928 r. firma zmieniła nazwę na Officine Meccaniche (OM), a w 1968 r. została zakupiona przez Fiata. OM początkowo produkowała samochody (w tym modele wyścigowe), po czym zmieniła branżę na rolniczą, a jeszcze później zajęła się produkcją pojazdów dla przemysłu. W 1975 r. OM była jednym z „partnerów-założycieli” nowo powstającej spółki IVECO. W 1991 r. zakład został wybrany jako miejsce uruchomienia produkcji nowego Eurocargo. Stał się on „kolebką” tego modelu, a następnie odegrał kluczową rolę w planowaniu jego kolejnych, zaawansowanych technologicznie i zrównoważonych generacji. Sama fabryka również angażuje się w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój. W ciągu najbliższych kilku miesięcy na jej terenie zostanie zainstalowanych około 20 000 m2 paneli słonecznych, które pozwolą ograniczyć emisję CO2 o 1300 ton rocznie.


IVECO

IVECO jest marką CNH Industrial N.V., spółki będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także pojazdy do misji terenowych.


Szeroki asortyment produktów marki obejmuje modele Daily w segmencie pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,3 do 7,2 tony, Eurocargo w segmencie od 6 do 19 ton oraz, w segmencie ciężkim powyżej 16 ton, gamę IVECO WAY, w tym pojazdy drogowe IVECO S-WAY, pojazdy terenowe IVECO T-WAY i IVECO X-WAY zaprojektowane do eksploatacji w lekkich warunkach terenowych. Ponadto — pod marką IVECO Astra — firma produkuje pojazdy przystosowane do użytkowania w warunkach terenowych, wywrotki na podwoziu oraz jako zestawy z naczepą, a także pojazdy specjalistyczne.


IVECO zatrudnia prawie 21 000 pracowników na całym świecie. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd IVECO.


Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o CNH Industrial: www.cnhindustrial.com

 

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:
 

Aleksandra Zielińska
Marketing Manager Poland & Ukrain
aleksandra.zielinska@iveco.com

Magdalena Skorupińska
Communication & Events Senior Specialist
magdalena.skorupinska@cnhind.com

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.