O firmie

Strona główna / O firmie

Początek działalności Exmot w Bydgoszczy 

Salon samochodowy Bydgoszcz

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe EXMOT Sp. z.o.o rozpoczęło swoją działalność w 1990 r. od sprzedaży hurtowej i detalicznej części zamiennych oraz usług motoryzacyjnych.

Autoryzowany Dealer i Serwis IVECO w województwie kujawsko-pomorskim

W roku 1992 rozszerzyło swoją ofertę o sprzedaż samochodów dostawczych ŻUK, LUBLIN, NYSA. Wkrótce też były to samochody POLONEZ CARO i TRUCK. Rok później podpisano umowę dealerską na sprzedaż samochodów ciężarowych STAR i AVIA.Od marca 1996 r. Firma stała się Autoryzowanym Dealerem marki DAEWOO. Przy ulicy Fordońskiej 38 powstał salon, serwis i sklep z częściami. Rok później w 1997 r. na ulicę Fabryczną 19 została przeniesiona sprzedaż samochodów dostawczych  i uruchomiono Stację Kontroli Pojazdów. Z roku na rok Firma rozwijała się i zwiększała swoje udziały w rynku, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. W 1996 r. EXMOT zajął III Miejsce w kraju w ilości sprzedanych samochodów Lublin. Lata 1997 i 1998 zaowocowały otrzymaniem tytułu DEALERA POMORZA I KUJAW.  W kolejnym r. Firma zajęła I Miejsce w sprzedaży Lublina w Polsce a tym samym zdobyła tytułu DEALERA ROKU’99.

W niedługim czasie działalności Przedsiębiorstwa została poszerzona o Komis i Punkt Napraw Powypadkowych przy ul. Fordońskiej 32 w Bydgoszczy.

Po likwidacji fabryki Daewoo w Polsce Spółka podpisała umowę koncesjonarską z CITROËN Polska co miało miejsce w 2000 r. (do czerwca 2018).

IVECO Daily w Bydgoszczy

Od 2003 r. Firma EXMOT jest Autoryzowanym Dealerem marki IVECO na region Kujaw i Pomorza. W ciągu minionych lat  współpracy z IVECO Poland sprzedaliśmy ponad 4.000  samochodów Daily a dużym sukcesem było kilkukrotne osiągnięcie najwyższych udziałów sprzedaży w regionie. Dalszy rozwój Przedsiębiorstwa opieramy na tej właśnie marce.

IVECO EXMOT dzisiaj

Od ponad 30 lat Firma EXMOT związana jest z motoryzacją i w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie wypracowała sobie znaczącą pozycję w tej branży w województwie Kujawsko – Pomorskim. Na co dzień jesteśmy obecni w mediach, na targach czy wystawach branżowych. Wspieramy imprezy sportowe oraz akcje charytatywne. Od 2006 roku współpracujemy z  Zespołem Szkół Samochodowych. Uczniowie klasy patronackiej zdobywają w naszym serwisie dodatkową wiedzę w zakresie praktycznej i teoretycznej nauki zawodu.

Do najważniejszych założeń strategii Firmy należy zaliczyć:

  • Rzetelność i dokładność pracy naszej kadry
  • Profesjonalizm i doświadczenie oferowanych usług, poparte wieloletnią obecnością na rynku motoryzacyjnym
  • Oszczędność czasu i minimalizacja poniesionych kosztów dzięki kompleksowej i fachowej obsłudze
  • Elastyczność działań w dostosowywaniu do zmieniających się  oczekiwań rynku
  • Ciągły rozwój i inwestowanie w nowe kierunki działalności branży motoryzacyjnej

Obecnie salon samochodowy IVECO Exmot posiada punkty w Bydgoszczy i Toruniu.


Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.