IVECO na Kongresie Nowej Mobilności 2023 w Łodzi

Strona główna / Aktualności / IVECO na Kongresie Nowej Mobilności 2023 w Łodzi
IVECO na Kongresie Nowej Mobilności 2023 w Łodzi

W Łodzi właśnie zakończył się Kongres Nowej Mobilności 2023, gromadząc entuzjastów i specjalistów z dziedziny zeroemisyjnego transportu.

W Łodzi właśnie zakończył się Kongres Nowej Mobilności 2023, gromadząc entuzjastów i specjalistów z dziedziny zeroemisyjnego transportu. Tegoroczna edycja bije rekordy pod względem liczby uczestników, przekraczając 2 tysiące przedstawicieli e-mobility.

Expo Łódź staje się areną dla polskich i międzynarodowych liderów branży, którzy podczas trzydniowego wydarzenia omawiają kluczowe kwestie, wyzwania i trendy związane z nową mobilnością. Ponad 300 prelegentów, reprezentujących szeroki zakres sektora, dzieli się wiedzą i doświadczeniem na 6 różnych scenach, gdzie odbywają się debaty, warsztaty i merytoryczne wystąpienia.

Szefowie resortów rządowych, w tym Anna Moskwa i Waldemar Buda, oraz włodarze największych polskich miast, jak Hanna Zdanowska i Aleksandra Dulkiewicz, przyłączają się do dyskusji o przyszłości sektora transportu. Liderzy biznesu, tacy jak Lucie Mattera z Charge Up Europe czy William Todts z Transport & Environment, wniosą swoje perspektywy do rozmów.

Jednak główną gwiazdą tegorocznego Kongresu jest premiera nowego IVECO, prezentowanego jako pierwszego całkowicie elektrycznego ciągnika siodłowego IVECO HD BEV. Jest to następstwo przejęcia przez Iveco Group w czerwcu tego roku niemieckiej spółki powstałej z byłego jount-venture Nikola Iveco Europe. W ramach Kongresu zaprezentowano również IVECO eDaily FCEV zasilane ogniwami paliwowymi.

 

To wydarzenie przyciąga uwagę nie tylko ze względu na innowacyjność pojazdu, ale także dzięki zaangażowaniu firm takich jak Don Trucking, Elmex Group czy Padel Transport, które już podczas uroczystości podpisały listy intencyjne na zakup tych nowoczesnych ciągników.

Jaka jest różnica między tymi ciężarówkami?

IVECO HD BEV:

  • ma zasięg do 500 km
  • czas ładowania 90 min – do 80%
  • DMC do 44t
  • E-axle – moc ciągła 480 kW/645 KM
  • Pojemność akumulatorów – 9 sztuk – 738 kWh

IVECO eDaily FCEV:

  • Ma zasięg do 350 km
  • Czas tankowania: ok 12 min
  • Pojemność 6 butli: 12 kilogramów wodoru
  • Moc: 140kW/191KM 
  • DMC do 7,2t

Pojazdy zapewniają zerową emisję lokalną, a ich produkcja i serwis obejmują sieć dealerską IVECO z 254 placówkami w całej Europie. Firma IVECO, część Iveco Group N.V., oferuje różnorodne pojazdy od lekkich do ciężkich, obejmujące zarówno obszary miejskie, jak i terenowe. Zatrudniając prawie 21 000 pracowników na całym świecie, IVECO obsługuje klientów w ponad 160 krajach poprzez 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi.

W trakcie trwających targów EXPO, uczestnicy mają okazję zapoznać się z najnowszymi trendami technologicznymi, premierami samochodów elektrycznych i wodorowych oraz innowacyjnymi rozwiązaniami infrastruktury ładowania. Strefa B2B i B2C stwarzają przestrzeń do interakcji między dostawcami technologii a uczestnikami rynku, tworząc atmosferę wymiany informacji i opinii.

Program Kongresu obejmuje ponad 100 punktów, takich jak debaty, sesje, panele i warsztaty. Warto zwrócić uwagę na okrągły stół "E-Mobility Road Map 2035", gdzie omawiane są cele i instrumenty wsparcia dla elektromobilności w Polsce. Sesja "The ICE Age is Over" koncentruje się na globalnym przejściu na samochody elektryczne, a także politykach i regulacjach z tym związanych.

Na zakończenie, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o rynku elektrycznych samochodów używanych, przyszłości rejestracji pojazdów oraz planach rozwoju infrastruktury ładowania w Polsce. Całe wydarzenie jest obecnie dostępne również w dedykowanej aplikacji mobilnej, ułatwiającej korzystanie z funkcji, zakup biletów i komunikację między uczestnikami.

Kongres Nowej Mobilności 2023 nie tylko stanowi miejsce wymiany wiedzy, ale również platformę dla premier i innowacji, takich jak nowy IVECO, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży elektromobilności, zdobywając uznanie zarówno ekspertów, jak i potencjalnych klientów.

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.