Nowy Daily: inteligentny samochód dla rozwoju biznesu

Strona główna / Aktualności / Nowy Daily: inteligentny samochód dla rozwoju biznesu
Nowy Daily: inteligentny samochód dla rozwoju biznesu

IVECO otwiera nowe możliwości, wprowadzając rodzinę pojazdów Daily AIR-PRO wyróżniającą się sterowanym elektronicznie, unikatowym i inteligentnym zawieszeniem.

To pierwsze takie rozwiązanie w branży, podnoszące komfort jazdy oraz bezpieczeństwo kierowcy i ładunku, dzięki zdolności adaptacji do warunków użytkowania pojazdu.

Nowy Daily wyznacza nowy poziom łączności i współpracy, dzięki aplikacji IVECO Driver Pal, opartej na asystencie głosowym Amazon Alexa. Nowe rozwiązanie umożliwia kierowcy interakcje z pojazdem i innymi kierowcami poprzez polecenia głosowe, podnosząc bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz eliminując stres towarzyszący prowadzeniu samochodu.

Najnowocześniejsze silniki oraz układ oczyszczania spalin zapewniają zgodność z normami Euro 6‑D Final oraz Euro VI‑E w realnych warunkach przez cały czas eksploatacji pojazdu (współczynnik zgodności = 1), jeszcze przed wejściem tych przepisów w życie. Zoptymalizowany silnik o pojemności 2,3 litra zużywa nawet o 6% mniej paliwa i pozwala na jeszcze bardziej wszechstronną i wymagającą eksploatację Daily, dzięki momentowi obrotowemu zwiększonemu nawet o 15%.

 

Turyn, 1 czerwca 2021 r.

 

Firma IVECO przedstawiła nowego Daily. Prezentację dla sieci dealerskiej oraz międzynarodowej prasy zorganizowano w formie wydarzenia cyfrowego, transmitowanego na platformie IVECO Live Channel. Najnowsza odsłona rodziny lekkich pojazdów użytkowych Daily otwiera nowe możliwości, oferując nowe adaptacyjne i inteligentne rozwiązania, dzięki którym interakcje i współpraca między samochodem a kierowcą i właścicielem wchodzi na nowy poziom, zaś sam pojazd staje się prawdziwym partnerem biznesowego sukcesu.

Thomas Hilse, IVECO Brand President, powiedział: „Nowy Daily przenosi nas na wyższy poziom i jest wyposażony w inteligentne rozwiązania. Jeżeli chodzi o innowacyjność, obecnie nie ma dla niego konkurencji na rynku. Jest najlepszy w swojej klasie pod względem komfortu i bezpieczeństwa, wszechstronności i dostosowania do specyfiki zadań transportowych. Na uwagę zasługuje także znaczne obniżenie całkowitego kosztu posiadania oraz konsekwentnie rozszerzane portfolio usług IVECO ON. Dla IVECO udoskonalanie jest niekończącym się procesem — gdy osiągamy jeden cel, natychmiast zaczynamy pracować nad następnym. Jesteśmy nie do zatrzymania”.

 

Davide Diana, IVECO Light Business Line Director, stwierdził: „Każda generacja Daily wyznaczała nowe standardy, a teraz Daily sam staje się „marką w ramach marki IVECO”, utrwalając swój sukces. Obecnie Daily jest europejskim liderem w segmencie podwozi, a dzięki 7‑tonowej wersji także w kategorii pojazdów o dużej ładowności. Wpisując się w ideę zrównoważonego rozwoju, jest też punktem odniesienia dla innych użytkowych modeli zasilanych alternatywnymi paliwami. Nowy Daily wchodzi na rynek pojazdów użytkowych w roku, w którym spodziewany jest najwyższe tempo wzrostu sprzedaży w historii. Liczba rejestracji rośnie konsekwentnie od trzech kwartałów, co dotyczy także IVECO”.

Ewolucja najnowszego Daily jest zgodna z najważniejszymi trendami w branży pojazdów użytkowych. Samochód zachował swoje podstawowe atuty, czyli wszechstronność, solidność konstrukcji, trwałość oraz wydajność, które zapewniają mu pozycję faworyta w swoim segmencie od ponad 40 lat. Jednocześnie, dzięki innowacyjnym i zorientowanym na klienta rozwiązaniom, osiąga najwyższy poziom pod względem zdolności adaptacyjnych oraz łączności. To najbardziej innowacyjny lekki pojazd użytkowy swojej generacji i inteligentny asystent kierowcy.

Nowy Daily przewiduje wymagania klientów w szybko zmieniającej się branży pojazdów użytkowych, w której pandemia Covid‑19 jeszcze wzmocniła i przyspieszyła dotychczasowe tendencje. Sektor ostatniego odcinka dostaw przeżywa rozkwit związany z ogromnym wzrostem zainteresowania zakupami przez internet i usługami kurierskimi w czasie lockdownów. Wydaje się, że mimo stopniowego łagodzenia ograniczeń zmiana konsumenckich zwyczajów zakupowych będzie do pewnego stopnia trwała, co przełoży się na konsekwentny wzrost popytu na lekkie pojazdy użytkowe. Łączność staje się koniecznością w każdym aspekcie codziennego życia — zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej — a pojazdy muszą sprostać temu wymaganiu. Zrównoważony rozwój oraz czyste powietrze stają się coraz pilniej poszukiwanymi wartościami, co prowadzi do wprowadzania coraz trudniejszych do spełnienia norm emisji spalin. Publiczne zachęty wspierają rozbudowę nowej infrastruktury, dzięki czemu kondycję odzyskuje branża budowlana zainteresowana takimi pojazdami jak Daily w wersji podwozie do zabudowy, a także samochodami ciężarowymi gamy średniej IVECO Eurocargo.

 

Inteligentne zawieszenie AIR-PRO: wyjątkowo płynna i komfortowa jazda

Wraz z nowym Daily firma IVECO wprowadza rewolucyjne pneumatyczne zawieszenie AIR‑PRO, które nieustannie adaptuje się do warunków użytkowania, zapewniając wyjątkowo wysoką kulturę pracy podwozia i bezpieczeństwo jazdy, ważne zarówno dla kierowcy, jak i ładunku. Moduł stałej redukcji tłumienia (CDC) w zawieszeniu AIR-PRO niemal natychmiast reaguje na nierówności nawierzchni, co 10 milisekund ustalając optymalne ciśnienie w każdym amortyzatorze pod kątem najlepszej reakcji. Ograniczenie wibracji o 25% przyczynia się do zapewnienia najwyższego komfortu jazdy.

Inteligentny system AIR‑PRO dopasowuje się także do wymagań kierowcy i pozwala mu sterować charakterystyką zawieszenia. Kierowca ma do wyboru ustawienie Soft dla najwyższego komfortu, Load dla optymalnych właściwości jezdnych i ograniczenia kołysania w pełni obciążonego pojazdu, oraz Auto, w którym system sam dobiera najwłaściwsze parametry. Zawieszenie AIR‑PRO dostosowuje się do obciążenia pojazdu, zmniejszając przechyły nadwozia na zakrętach nawet o 30%, co podnosi bezpieczeństwo kierowcy i ładunku.

Zawieszenie AIR‑PRO ułatwia też załadunek i rozładunek, bo zmiana wysokości podwozia zajmuje niespełna 10 sekund. Funkcja zapamiętywania wysokości umożliwia zapisanie wybranej przez kierowcę konfiguracji, aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z pojazdu.

Do sterowania inteligentnym systemem AIR‑PRO służy łatwe w obsłudze pokrętło na desce rozdzielczej oraz nowa, intuicyjna grafika na ekranie TFT.

 

IVECO Driver Pal oparty o Alexę firmy Amazon: cyfrowy asystent kierowcy

Kierowcy nowego Daily pomaga pionierski cyfrowy asystent IVECO Driver Pal. Umożliwia on interakcje z pojazdem oraz innymi kierowcami, a także korzystanie ze skomunikowanych usług poprzez polecenia głosowe Alexa firmy Amazon.

W ramach IVECO Driver Pal działa także specjalna funkcja MYIVECO opracowana wspólnie z Amazon Web Services, która umożliwia kierowcy sprawdzanie informacji o stanie technicznym pojazdu, obsługę systemu nawigacji, wezwanie pomocy drogowej oraz korzystanie ze wskazówek dotyczących stylu jazdy sprzyjającego obniżeniu zużycia paliwa i poprawie bezpieczeństwa na drodze.

IVECO Driver Pal oferuje zupełnie nowy poziom łączności, zapewniając łatwy dostęp do skomunikowanych usług IVECO ON, które aktywnie i skutecznie wspierają biznes klienta.

Drugą specjalną funkcją jest MYCOMMUNITY służąca do komunikowania się z innymi kierowcami. Mogą oni wymieniać się radami i informacjami na temat utrudnień w ruchu i innych zdarzeń na trasie, aby uniknąć nieplanowanych postojów i opóźnień. Wiadomości tłumaczone są obecnie na kilka języków obsługiwanych przez Alexę, a ich lista jest stale rozbudowywana.

 

 

 

Nowa przekładnia manualna: komfort prowadzenia oraz najwyższa w klasie kultura i precyzja działania

W nowym Daily wprowadzono nową 6‑biegową przekładnię manualną, która zapewnia doskonałe wrażenia z jazdy oraz charakteryzuje się najwyższą w swojej klasie kulturą i precyzją zmiany przełożeń. Komfort jej wielogodzinnego użytkowania docenią zwłaszcza kierowcy pracujący głównie w mieście.

Nowa przekładnia przyczynia się także do obniżenia całkowitego kosztu posiadania pojazdu. Przekładnia współpracuje z silnikiem o pojemności 2,3 litra za pośrednictwem takiego samego sprzęgła, jak w pojazdach z silnikami 3‑litrowymi, co poprawia solidność zespołu napędowego w najtrudniejszych warunkach i zwiększa jego trwałość nawet o 18%. Nowa skrzynia biegów praktycznie nie wymaga wymiany oleju — okres międzyprzeglądowy wydłużono do 350 000 km, co pozwala na dalsze obniżenie kosztów serwisu i napraw nawet o 4%.

 

Nowe fotele wypełnione pianką z pamięcią kształtu: najwyższy komfort dzięki dostosowaniu do sylwetki kierowcy

W nowym Daily zastosowano zupełnie nowe fotele, w których środkowe sekcje siedziska i oparcia są wypełnione pianką z pamięcią kształtu — po raz pierwszy w lekkim samochodzie dostawczym. Pianka dopasowuje się do sylwetki, umożliwiając równomierne rozłożenie masy. Maksymalny nacisk na ciało kierowcy został zmniejszony nawet o 30%. Zapewnia to najwyższy komfort i zapobiega bólowi pleców. Boczne sekcje pogrubiono 15‑milimetrową pianką o zwiększonej gęstości, aby poprawić trzymanie boczne, a tym samym bezpieczeństwo i wrażenia z jazdy. Wyższe osoby mogą liczyć na większy komfort, dzięki wydłużonemu o 20 mm i grubszemu o 15 mm siedzisku, które oferuje lepsze podparcie ud. Przeprojektowane dźwignie regulacji fotela oraz bok fotela ułatwiają częste wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, na przykład w trakcie wykonywania usług kurierskich.

 

Wyjątkowa gama silników: osiągi i ekologia niezależnie od specyfiki eksploatacji

Tradycyjnym atutem Daily decydującym o jego wszechstronności jest bogata oferta silnikowa. To jedyny pojazd oferujący dwa silniki do wyboru, zoptymalizowane pod względem wydajnej realizacji różnych zadań transportowych. Silnik F1A o pojemności 2,3 litra i mocy od 116 do 156 KM jest dostępny z homologacją Euro 6-D Final  oraz Euro VI-E. Trzylitrowy silnik F1C rozwija moc od 160 do 207 KM. Silnik F1A (2,3 litra) wyróżnia się umiarkowanym zużyciem paliwa, obniżonym nawet o 6% w porównaniu z poprzednim modelem (cykl WLTP). Zastosowanie nowej przekładni manualnej pozwoliło na zwiększenie momentu obrotowego nawet o 15%, co poprawia osiągi nowego Daily w wymagających warunkach oraz zwiększa wszechstronność przy montowaniu zabudowy z przystawką odbioru mocy. Nowy Daily jest jak zwykle przyjazny dla środowiska, zwłaszcza z 3‑litrowym silnikiem zasilanym CNG, któremu nie brakuje mocy (136 KM) ani elastyczności (350 Nm).

 

Nowy Daily spełnia normy emisji spalin Euro 6‑D Final i Euro VI‑E, osiągając współczynnik zgodności 1 (CF=1) jeszcze przed wejściem tych przepisów w życie. Oznacza to, że samochód nie przekroczy limitów emisji praktycznie do końca swojej eksploatacji. Podwójny układ oczyszczania spalin z selektywną redukcją katalityczną został całkowicie przeprojektowany, dzięki czemu nie zajmuje więcej miejsca niż w poprzednich modelach. Nowy Daily zachował więc legendarnie wszechstronne możliwości zabudowy nadwozia.

 

Nowy Daily 2021

IVECO

 

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

 

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują: IVECO T-WAY przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi oraz IVECO X-WAY dedykowany między innymi do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych i S-WAY do zastosowań w transporcie dalekobieżnym.

 

Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd IVECO.

 

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com

 

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:
 

Aleksandra Zielińska
Marketing Manager Poland & Ukrain
aleksandra.zielinska@iveco.com

Magdalena Skorupińska
Communication & Events Senior Specialist
magdalena.skorupinska@cnhind.com

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.